WPC Protein PlusArašidové maslo 100%ATP CARNITINE 150000Hydro Whey Zero + šejker zadarmoMutant WheyUltra LossTribulus MaximusProtein PowerPoštovné 1€ pri nákupe od 20€
WPC Protein Plus
Arašidové maslo 100%
ATP CARNITINE 150000
Hydro Whey Zero + šejker zadarmo
Mutant Whey
Ultra Loss
Tribulus Maximus
Protein Power
Poštovné 1€ pri nákupe od 20€

Koliba WPC 80 proteín recenzia

Koliba WPC 80 proteín recenzia
dátum publikovania: 06.12.2015

Dnes som sa rozhodla napísať vám niečo o SLOVENSKOM proteíne od KOLIBA a.s., ktorá je slovenskou mliekarňou v Hriňovej.  Okrem internetových predajní, môžete na tento slovenský proteín naraziť aj vo vybraných predajniach siete COOP a Milk Agro.
 
Poďme ale k proteínu:
Dodáva sa v základných príchutiach – Vanilka, jahoda, čokoláda, kapučíno, čokoláda-banán alebo aj ako neochutený produkt.

Popis výrobcu a zloženie:


Určenie


Vhodné pre zvýšenie telesného výkonu. Tento proteín je určený k naberaniu čistej svalovej hmoty, bez zbytočného tuku.  Je bohatý na rozvetvené aminokyseliny BCAA, ktoré sú dôležité pre svalový rast., pretože zahajujú proces syntézy bielkovín a dodávajú  do svalových vlákien stavebné kamene. Užívaním zlepšujete regeneračné procesy a imunitu organizmu. Je rýchlo stráviteľný a nezaťažuje žalúdok. 

Obmedzenie


Nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Nadmerná jednorazová dávka alebo zvýšená koncentrácia nápoja môže spôsobiť nafukovanie alebo mať laxatívny účinok. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť. Alergény-laktóza.

Skladovanie


Skladovať mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25°C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzatvoriť. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku. 
 • je to 100 % slovenský produkt, nie z ázie, nie z ameriky (bez RgBH hormónov a GMO)
 • je to srvátkový proteínový koncentrát s priemerným obsahom proteínov cca 80%, na 100g
 • je rýchlo stráviteľný
 • nezaťažuje žalúdok
 • neobsahuje zahusťovadlá a gumy
 • má nízky, nepatrný podiel laktózy
 • je biologicky vynikajúco využiteľný
 • je bohatý na obsah BCAA aminokyselín
 • je stavebným kameňom svalových vláken
 • je ideálnym pre budovanie čistej svalovej hmoty
 • zlepšuje regeneračné procesy po svalovej záťaži
Srvátkový proteínový koncentrát je najlepšie užívať po záťaži v tzv. anabolickom okne, kedy je zvýšená miera i schopnosť vstrebávať živiny. Okrem toho je ideálnym pre užívanie ráno pred raňajkami, kvôli rýchlej vstrebateľnosti a nezaťažujúcemu tráveniu. Pokiaľ neužívate iný doplnok, je možné užívať WPC aj pred tréningom ale nie neskôr ako hodinu pred cvičením. 

Dávkovanie

 • ako doplnkový zdroj bielkovín.
 • Dávka = 25g a to ráno na lačno, a /alebo 25gr po tréningu - podľa potrieb športovca s prihliadnutím na hmotnosť,
 • proteínový koncentrát rozmiešajte, približne v 2 dcl vody.
 • Neodporúčame miešať s mliekom, nakoľko sa mení charakter výrobku a jeho vstrebatelnosť sa zhorší pridaním laktózy a tuku obsiahnutých v mlieku

Zloženie a nutričné hodnoty

Upozornenie pre užívateľov WPC proteínu


Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Vysokoproteínová diéta nezabezpečí dostatok vlákniny. Dbajte na dostatočný príjem tekutín, vyšší príjem bielkovín zvýši potrebu tekutín. Výrobok nie je plnohodnotná náhrada pestrej vyváženej stravy. Nevhodný pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri teplote 10-25°c, mimo dosahu detí, chráňte pred mrazom, vlhkom a priamym slnečným žiarením. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Hodnotenie produktu

Osobne mám možnosť testovať čokoládový a neochutený proteín, takže sa budem zameriavať hlavne na tieto dve príchute.

Zloženie a pôvod


Chýba popis výrobcu, odkiaľ pochádza mlieko na výrobu proteínu. Nikde sa neuvádza či je slovenské. Výrobca tento popis udáva pri niektorých iných svojich výrobkoch, avšak nie priamo pri proteínovom koncentráte.


Srvátkový proteín (Whey protein) je bielkovina získaná zo srvátky. Srvátka je látka, ktorá je vedľajším produktom pri výrobe syrov. Vzniká ako „odpadová“ látka po zrazení mlieka. Sladká srvátka obsahuje tuky, laktózu a bielkoviny. Koncetrát vzniká odstránením tukov a sacharidov zo srvátky na požadovanú koncentráciu bielkovín, v tomto prípade 78%. Ide o rýchlo vstrebateľný proteín, ktorý je vhodný na rýchle zastavenie katabolizmu, teda napríklad po tréningu alebo ráno po zobudení. Značné množstvo zvyškovej laktózy robí ale z tohto proteínu nevhodnú voľbu pre ľudí trpiacich intoleranciou laktózy, a športovcov v období prípravy na súťaže. Výhodou zostáva v mliečnom tuku vysoký obsah napríklad CLA, ale aj iných zdraviu prospešných látok.

Srvátka prechádza pri nízkych teplotách utra-filtráciou, čo nám zabezpečí, že bielkoviny nie sú denaturované (znehodnotené). To zanechá v proteíne vysokú mieru látok podporujúcich imunitu, ktoré sa nachádzajú v mlieku. Týmito mikrofrakciami sú : beta-laktoglobulín, alfa-laktoglobulín, glykomarkopeptid, imunoglobulín a bovinný albumín. Ak je bielkovina šetrne a pri nízkej teplote filtrovaná a mlieko pochádza z kvalitných zdrojov pasúcich sa kráv, tieto látky sa v koncentráte nachádzajú v pomere 45% pre beta-laktoglobulín až po 2,3% albumín pre 80% koncentráciu proteínu. Množstvo BCAA je v takomto proteínovom koncentráte je zhruba 23% (z toho 10% leucín), toto množstvo sa však líši od kvality mlieka a spracovania. A je nutné potvrdiť ho analýzou.

Čokoládový proteín


Je sladený sukralózou, obsahuje kakaovú arómu a kakaový prášok. V šeikri sa rozmieša dobre, neostávajú hrudky, priveľmi nepení. Po chvíli sa v šejkri oddelia dve frakcie. Proteín sa dobre pije, je riedky a dosť sladký ( ak niekto nemá rád príliš sladký proteín, odporúčam ho zmiešať s väčším množstvom vody, potom však už bude celkovo nápoj „priesvitný“ a v chuti slabý). Nápoj nehustne ako to býva u rastlinných alebo kazeinových proteínov.

Čo sa týka chuti, zdala sa mi nevýrazná a slabá, iba sladká. Nevedela som, či je to tým, že som rozmaznaná alebo tým, že naozaj ochutenie proteínu nie je výrazné. Preto som sa rozhodla pre slepý test. Testované vzorky boli:
A: WPC neochutený + sukralóza (obrázok v ľavo)
B: WPC kakaový
C: WPC kakaový + pridaný kakaový prášok (obrázok v pravo)
D: WPC neochutený + sukralóza + vanilková aróma

Výsledkom testu bolo (3 pokusné osoby, mali z toho veľkú srandu), že naozaj, proteín je „ochutený“ hlavne arómou a sladidlom. Teda nie je to naozajstný vnem pre chuťové bunky.
Respondenti v prieskume nevedeli odhaliť rozdiel medzi vzorkou A a B na základe chuti. Podľa arómy rozlíšili pokusné osoby vzorku D od vzorky A a B. Na základe chuti bola vždy jasne identifikovaná vzorka C – s pridaním kakaového prášku do nápoja.
Pokusné osoby ďalej uviedli, že proteín bol „málo krémový“. Toto kritérium však spĺňajú skôr viaczložkové druhy proteínových nápojov na rozdiel od koncentrátov a izolátov.


Účinky

Posúdiť, či má alebo nemá proteín vplyv na regeneráciu, rast svalovej hmoty alebo stratu tuku je prakticky v takejto recenzii nemožné... museli by sme vylúčiť vplyv tisícok faktorov, a to sa naozaj nedá. Podelím sa však s vami o skúsenosti, ktoré mám s používaním proteínu.
 1. Proteín je naozaj ľahko a rýchlo stráviteľný. Niekedy je dobré si dať pred tréningom proteínový koktejl, niektoré teórie uvádzajú, že to zabraňuje vzniku katabolizmu pri tréningu a pracujúci sval má stále dostatok živín. Niektoré proteíny avšak na takéto podávanie nie sú vhodné – ide najmä o pomalšie a ťažšie sa tráviace druhy proteínov. Ľahko stráviteľný proteín je možné si dať 20-30 minút pred tréningom. Nemá síce vplyv na výkon ani silu, ale nepríde vám pri tréningu nevoľno, ako tomu býva u pomalších proteínov. Tie si naozaj nedávajte 30 minút pred tréningom...
 2. Ráno po zobudení – rovnako, rýchlo stráviteľné bielkoviny, ktoré nezaťažia žalúdok, ani keď po vypití pobežíte na autobus. Ale je fajn, ak sa potom môžete v práci normálne najesť, pretože nezasýti.
 3. Po tréningu. Tým že proteín naozaj veľmi nezasýti, a rýchlo sa strávi, je vhodný na potréningové užívanie, kedy vieme, že cca 60-90 minút po tréningu znova môžeme dať telu normálne jedlo.
 4. Z vyššie uvedeného teda vyplýva, že proteín nie je vhodný ako náhrada stravy, kedy potrebujeme aby nám živiny telo vstrebávalo dlhšie a pomalšie. Teda napr. pred spaním, alebo na desiatu či olovrant alebo keď vieme, že dlhšiu dobu nebudeme mať prístup ku kvalitnej strave.

Celkové hodnotenie

Klady:

 • zloženie (čisté zloženie, bez zbytočných aditív)
 • ekologické balenie vo vreci, namiesto drahých plastových bandasiek, ktoré zakaždým vyhadzujeme
 • nepení
 • nerobí hrudky (v šejkri)
 • cena / výkon
 • slovenský výrobok
 • výrobca uviedol, že bude testovať aj prírodné sladidlá! 
 • dostupnosť
 • možnosť proteínu bez príchute

Zápory:

 • chýba odmerka
 • chýba plnosť chuti
 • sukralóza (ale môžeme sa tešiť aj na stéviu)
 • bez použitia šejkra (rozrábanie v pohári s lyžičkou) robí hrudky
 • malý výber príchutí (edit: pribudli ďalšie príchute: čokoláda banán, kapučíno)
 • chýbajú podklady o pôvode mlieka

Tipy a triky

Vlastná – zdravá príchuť kokteilu:
Proteínový prášok + stévia +
A) škorica
B) kakao
C) vanilka bourbon
D) kakao + chilli
E) kakao + škorica
F) lesné ovocie

Proteínový práčok +
G) banán
H) banán + kakao

... alebo akékoľvek množstvo vlastných variácií a kombinácií...

Prudukt je dostupný v našom eshope.
autor článku: Ivana Ungvarská


Najnovšie články časopisu:

Vždy začínaj tréning s prázdnou tyčou

07.10.2016
Niektorí z najmocnejších ľudí tejto planéty, začínajú svoje tréningy vždy s prázdnou tyčou. Tu je dôvod, prečo by si mal tiež. Čím dlhšie sa budeš venovať zahrievacej sérií pred pracovnou sériou, tým lepšie sa budeš cítiť počas pracovnej série. Odštartovanie tréningu s prázdnou tyčou ti veľa napovie, ako je tvoje telo práve pripravené na daný cvik. Toto ti umožní zistiť ako bud ...

Pyramídový tréning pre široké ramená

06.10.2016
Tréning, ktorý bude bolieť, napriek tomu ho budeš robiť znovu a znovu. Prečo? Pretože keď dvíhaš, tak si tak trochu šialený!   Áno, mať veľké ramená znamená schopnosť dvíhať adekvátne veľké váhy v tlakoch nad hlavu, ale tréningový objem a dĺžka záťaže svalu hrá taktiež dôležitú úlohu. Zaraď upažovanie s jednoručkami do svojho najbližšieho tréningu ramien a poď sa poz ...

10 tipov ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu

10.06.2016
Mať optimálnu hladinu testosterónu znamená obrovský bonus pre tvoju fyzickú zdatnosť, postavu a celkový zdravotný stav. Realita je však taká, že nízka hladina testosterónu je stále častejšia.Pre mužov aj ženy, nízka hladina testosterónu môže znamenať naberanie telesného tuku, redukciu svalovej hmoty, psychologické problémy a celkovú fyzickú slabosť. Niektorí ľudia siahnu k výživovým ...

Phil Heath Monsters Wheels - tréning nôh

03.05.2016
Meno aktuálneho držiteľa titulu MR. Olympia (2015) netreba predstavovať. Je mnoho čím sa môžeme nehať od Phila inšpirovať, tu je mala ukážka jeho filozofie tréningu nôh. OtázkaAká je tvoja stratégia budovania masívnych nôh?OdpoveďV tréningu nôh je veľmi málo cvikov, ktoré nerobím. Rád trénujem kvadricepsy a hamstringy v jednom tréningu, pričom sa snažím rovnako intenzívne ...

Urob Hip-trust ešte lepším cvikom na zadok

31.03.2016
Je to pravdepodobne najlepší cvik na zadok na planéte. A tu je jednoduchý spôsob ako z neho dostať ešte viac. Horná fáza pohybu vykonávania cviku je najťažšia, väčšina ľudí zlyháva práve v tejto fáze a to hlavne keď je cvik vykonávaný do zlyhania. Boky sa dostávajú stále do nižšej a nižšej polohy s každým opakovaním. Bojovať proti tomuto prirodzenému efektu sa dá ...

Váš nákupný košík

Tovarov:
Cena spolu: 0 €
Výživové doplnky - ESHOP - Internetový obchod

ČASOPIS

PARTNERI

Máte záujem o reklamu na tomto mieste?
Nenašli ste svoje obľúbené Fitness zoznam? Skúste nové vyhľadávanie, alebo nám napíšte