Pure BCAA Instant 500gWPC Protein PlusArašidové maslo 100%ATP CARNITINE 150000Hydro Whey Zero + šejker zadarmoMutant WheyUltra LossTribulus MaximusProtein PowerPoštovné 1€ pri nákupe od 20€
Pure BCAA Instant 500g
WPC Protein Plus
Arašidové maslo 100%
ATP CARNITINE 150000
Hydro Whey Zero + šejker zadarmo
Mutant Whey
Ultra Loss
Tribulus Maximus
Protein Power
Poštovné 1€ pri nákupe od 20€

Napumpuj svoju pevnú vôľu!

Napumpuj svoju pevnú vôľu!
dátum publikovania: 05.09.2015
Kategória: motivácia

Kam odchádza naše odhodlanie po západe slnka? Naša ranná železná vôľa sa počas dňa akosi „opotrebuje“ a my sa cítime bezbranní voči pokúšaniu. Viete čo mám na mysli... ten koláčik, ktorý sme o 10:00 ráno dvakrát odmietli nás o desiatej večer zviedol. Prečo sa to deje?
 
Myslela som si, že lipnutie na fit životospráve je iba otázkou toho, ako veľmi to chceme. Áno, silná túžba nám pomôže dostať sa cez tvrdé tréningy a udrží nás v bezpečnej vzdialenosti od mandľového masla, ale nie vždy to stačí. 
 
Mnoho výskumníkov sa zhoduje na tom, že pevná vôľa je ako sval. Môže sa unaviť preťažením, ale dá sa cvičením posilniť. Jedna teória hovorí o tom, že pevná vôľa sa „spotrebuje“ , ak sa človek sústredí na jej používanie celý deň. Napríklad, mať pred sebou tácku s koláčikmi celý deň vedie k tomu, že skôr či neskôr podľahnem. Skúsme sa na to pozrieť ako na tréning do zlyhania. 
 
Iná teória tvrdí, že pevná vôľa sa vyčerpá z mentálnej únavy. Ak robíme veľa ťažkých a dôležitých rozhodnutí celý deň, tak sa jednoducho mentálne vyžmýkame a v takom tempe nie sme schopní pokračovať a robiť dobré rozhodnutia.
 
Napokon je však dobré vedieť , že pevná vôľa nie je u nikoho kameň a čas-od času každý zlyhá. Je však pár vecí, ktoré môžeme urobiť na posilnenie našej pevnej vôle.
  1. Pravidelne jesť. Výskum sociálneho psychológa R.F. Baumeistera vybádal, že vôľovéprocesy upadajú, keď jedincovi klesá hladina krvného cukru (glukózy). To vedie k rozporu pre diétarov. Potrebuješ vôľu, na udržanie kalórií na uzde, ale potrebuješ jesť na udržanie pevnej vôle. To je zasa ďalší dôvod, prečo je dobré jesť častejšie malé jedlá (radšej než nejesť nič). Ak sa do jednotlivých jedál počas dňa rozpočíta aj vhodná dávka bielkovín, je to jedna z najlepších stratégií, ktoré vedú k dlhodobému chudnutiu alebo udržaniu váhy.
  2. Vidieť a zabudnúť. Vzhľadom na to, že odolávanie pokušeniu a procesy rozhodovania môžu vyčerpať našu dennú dávku pevnej vôle, je dobré mať plán, ktorý dodržiavame bez reptania. Ak máme plán, obmedzí to naše možnosti na impulzívne konanie.
  3. Brať to s humorom. Výskumníci sa zhodujú na tom, že ak je cieľ vnímaný ako zábava, je oveľa jednoduchšie pravidelné cvičenie pevnej vôle. Zarámujte svoj cieľ do šťastných a úžasných farieb a užívajte si cestu k nemu. Nedovoľte, aby sa vaša myseľ zameriavala na bolesť a odriekanie, pretože to zničí vašu vôľu. Rovnako je dôležité zahrnúť srandu aj do diéty, brať to s humorom, často si aj zo seba uťahovať. Pozývať priateľov na tréning prípadne aj na nejaké to diétne jedlo. Zakomponovať do svojho programu nejaké nové malé výzvy a snažiť sa ozvláštniť si aj málo pestré diétne menu. Napríklad využívaním byliniek a korení v šalátoch. 
  4. Prestať hľadať problémy. Ak si dojedol, odíď z kuchyne. Nechoď do kuchyne kým nie je čas na jedlo. Ak sa budeš motať po kuchyni a hľadať to jedno malé sústo na uspokojenie, koleduješ si o problém a sám sabotuješ svoju vôľu. 
  5. Natankuj oddych a rozptýlenie. Psychická únava vyčerpáva našu vôľu. Takže sa uisti, že dodávaš svojmu telu dostatočný odpočinok každý deň. To znamená 7-9 hodín spánku každú noc a malé pauzy počas dňa. Ak budeš dlhodobo pred niečím utekať, ono si ťa to chytí aj tak.
  6. Váž slová. Veriť, že máš silnú vôľu, ti pomôže ukázať ešte silnejšiu vôľu. Vytváranie tejto sebadôvery našimi myšlienkami je posilňované našimi reakciami. Ak si budeš stále opakovať, že sladkosti sú tvojou slabosťou, alebo že nedokážeš odolať keksíkom, len podporuješ svoje nízke sebavedomie a upevňuješ zlé návyky. Radšej posilňuj svoju vôľu výrokmi ako napríklad: „Robím rozhodnutia, ktoré ma približujú k mojim cieľom. “
  7. Hovor nahlas. Niečo si iba myslieť, a niečo hovoriť sú dve rozdielne veci. Ak niečo vyslovím, mala by som to myslieť vážne. Je to záväzné. Ak to navyše prezentujem okoliu, je to omnoho zaväzujúcejšie. Ak chcem posilniť svoju vôľu, hovorím nahlas o svojich rozhodnutiach. Napríklad: „tento týždeň sa vyhýbam prílohám“. Je to akoby verejná zmluva. Nikto nechce zlyhať na verejnosti. Svedkovia ti pomôžu dodržať tvoje rozhodnutie bez toho, aby museli čokoľvek urobiť. Už len to vedomie ti nedovolí povoliť.
  8. Odmeň sa! Motivujte sami seba. Vytýčte si nejaký cieľ a sľúbte si za jeho splnenie nejakú odmenu. Napríklad: Ak tento týždeň dodržím diétu, pôjdem v nedeľu do kina. Alebo, ak tento mesiac dodržím stravu aj tréning, na konci mesiaca si kúpim nové legíny. Alebo, ak vás motivuje jedlo, ako mňa :) tak si pokojne dajte aj odmenu ktorá sa týka jedla. Hovorí sa tomu aj odložený pôžitok alebo cheat day, niekedy nie je na škodu, treba si ho však zaslúžiť. Teda napríklad: ak 14 dní dodržím o, čo som si predsavzala, v nedeľu si dám na obed čokoľvek na čo budem mať chuť! Potom je už len dôležité, aby sme nezačali obedovať o 10:30 a neskončili o 18:30.
 
Tak čo? Ako vy posilňujete svoju vôľu? Máte nejaké osvedčené tipy - triky? Napíšte nám!
autor článku: Ivana Ungvarská


Najnovšie články časopisu:

Vždy začínaj tréning s prázdnou tyčou

07.10.2016
Niektorí z najmocnejších ľudí tejto planéty, začínajú svoje tréningy vždy s prázdnou tyčou. Tu je dôvod, prečo by si mal tiež. Čím dlhšie sa budeš venovať zahrievacej sérií pred pracovnou sériou, tým lepšie sa budeš cítiť počas pracovnej série. Odštartovanie tréningu s prázdnou tyčou ti veľa napovie, ako je tvoje telo práve pripravené na daný cvik. Toto ti umožní zistiť ako bud ...

Pyramídový tréning pre široké ramená

06.10.2016
Tréning, ktorý bude bolieť, napriek tomu ho budeš robiť znovu a znovu. Prečo? Pretože keď dvíhaš, tak si tak trochu šialený!   Áno, mať veľké ramená znamená schopnosť dvíhať adekvátne veľké váhy v tlakoch nad hlavu, ale tréningový objem a dĺžka záťaže svalu hrá taktiež dôležitú úlohu. Zaraď upažovanie s jednoručkami do svojho najbližšieho tréningu ramien a poď sa poz ...

10 tipov ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu

10.06.2016
Mať optimálnu hladinu testosterónu znamená obrovský bonus pre tvoju fyzickú zdatnosť, postavu a celkový zdravotný stav. Realita je však taká, že nízka hladina testosterónu je stále častejšia.Pre mužov aj ženy, nízka hladina testosterónu môže znamenať naberanie telesného tuku, redukciu svalovej hmoty, psychologické problémy a celkovú fyzickú slabosť. Niektorí ľudia siahnu k výživovým ...

Phil Heath Monsters Wheels - tréning nôh

03.05.2016
Meno aktuálneho držiteľa titulu MR. Olympia (2015) netreba predstavovať. Je mnoho čím sa môžeme nehať od Phila inšpirovať, tu je mala ukážka jeho filozofie tréningu nôh. OtázkaAká je tvoja stratégia budovania masívnych nôh?OdpoveďV tréningu nôh je veľmi málo cvikov, ktoré nerobím. Rád trénujem kvadricepsy a hamstringy v jednom tréningu, pričom sa snažím rovnako intenzívne ...

Urob Hip-trust ešte lepším cvikom na zadok

31.03.2016
Je to pravdepodobne najlepší cvik na zadok na planéte. A tu je jednoduchý spôsob ako z neho dostať ešte viac. Horná fáza pohybu vykonávania cviku je najťažšia, väčšina ľudí zlyháva práve v tejto fáze a to hlavne keď je cvik vykonávaný do zlyhania. Boky sa dostávajú stále do nižšej a nižšej polohy s každým opakovaním. Bojovať proti tomuto prirodzenému efektu sa dá ...

Váš nákupný košík

Tovarov:
Cena spolu: 0 €
Výživové doplnky - ESHOP - Internetový obchod

ČASOPIS

PARTNERI

Máte záujem o reklamu na tomto mieste?
Nenašli ste svoje obľúbené Fitness zoznam? Skúste nové vyhľadávanie, alebo nám napíšte